۸ روش برای گرم کردن فضای باز

اگر وقت گذراندن در فضای باز منزل، برای شما لذت بخش است، حتما می‌دانید که این کار در فصل زمستان و با وجود هوای سرد، کمی دشوار خواهد بود . البته برای گرم کردن فضای باز باغ، ویلا و بالکن منزل، روش‌های مختلفی وجود دارد.

در اینجا می‌خواهیم بدانیم چه راهکارهایی را انجام دهیم تا فضای بازی گرم و دنج برای زمستان محیا کنیم.

استفاده از فایر پیت در زمستان

1- نصب آتشدان یا فایرپیت

آتشدان یا فایر پیت جزو محبوب‌ترین وسایل گرمایشی هستند که در فضای بیرونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آتشدان باغی مزیت‌های بسیاری دارد که می‌توان قابل حمل بودن، مقرون بصرفه و استفاده آسان از آنها را جزو مزایای این محصولات ویلایی-باغی دانست.

منبع تغذیه آتشدان‌ها گاز یا چوب طبیعی است که می‌توانید آنها را در هر نوعی خریداری کنید. مدل سنتی یا مدل‌های مدرن و فانتزی.

فایر پیت‌ها غالبا جلوه ویژه‌ای به محیط بیرون منزل می‌بخشند و بسیار پر طرفدارند. نشستن در اطراف یک آتشدان گرم، همراه دوستان و عزیزان بسیار لذت بخش خواهد بود.

2- گرم کردن فضای باز با شومینه سفارشی

نصب یک شومینه، در فضای بیرون، نه تنها منظره‌ای چشم نواز را ایجاد می‌کند بلکه باعث ایجاد گرما و حس لذت و آرامش می‌شود.

شما می‌توانید با توجه به فضای ویلای خود یک شومینه اختصاصی سفارش دهید. قطعا چیدن یک ست ناهار خوری، مبل باغی یا صندلی راکینگ در کنار شومینه، لذت شما از فضا را دوچندان خواهد کرد.

شومینه را می‌توانید از جنس آجر، سنگ یا حتی فلز‌ انتخاب کنید. منبع تغذیه شومینه نیز می‌تواند گاز یا برق باشد.

3- شومینه قابل حمل

شومینه‌های قابل حمل یا از پیش ساخته شده انتخاب هوشمندانه‌ای برای فضاهای کوچک هستند. شما قادرید در صورت نقل مکان به راحتی شومینه خود را به منزل جدید منتقل نمایید.

همچنین این نوع شومینه‌ها دارای دودکش‌های بسیار جذابی هستند که باعث زیباتر شدن فضای باغ می‌شوند.

وان آب گرم

4- وان آب گرم

قرار دادن یک وان آب گرم در فضای ویلا یا باغ، ایده بسیار جذابیست. وان‌های آب گرم به شما کمک می‌کنند علاوه بر گرم شدن، خستگی در کنید و آرامش و لذت را همزمان تجربه کنید. این نوع وان‌ها اغلب بصورت برقی هستند و تا دمای بالایی نیز گرم می‌شوند.

5- گرمایش از کف

اگر می‌خواهید فضایی داشته باشید که به راحتی روی آن راه بروید، یا حتی فضایی برای بازی کردن فرزندان، بهتر است یک سیستم گرمایش از کف در فضای باز خود تعبیه کنید. این سیستم حتی می‌تواند در فصل زمستان به آب شدن برف‌ها و خشک شدن رطوبت نیز کمک کند.

6- ساخت آشپزخانه در فضای باز

ساختن یک آشپزخانه کوچک در فضای باز، بسیار سودمند و مفید است. چرا که آشپزخانه قطعا دارای اجاق است و وجود اجاق و آشپزی کردن، محیط اطراف را گرم می‌کند. همچنین بوی مطبوع مواد غذایی می‌تواند باعث لذت و آرامش بیشتر شما شود. شما می‌توانید در حالی‌که نزدیک خانواده یا دوستان خود هستید مشغول تهیه و آماده سازی غذا شوید.

گرم کردن فضای باز

7- گرمایش تابشی

استفاده از سیستم گرمایش تابشی ایده بسیار هوشمندانه‌ای برای فضای بیرونی است.

سیستم‌های گرمایش تابشی‌ عموما مقرون بصرفه‌اند و خیلی سبک و کم جا هستند. حمل و نقل آنها کار بسیار راحتی است. همچنین بسیار کم مصرف‌اند و فضای قابل توجهی را گرم می‌کنند.

8- فرش و پتو

استفاده از فرش‌های ضخیم یا خرسک در فضای باز می‌تواند کمک کند زمان نشستن روی زمین احساس گرما کنید. علاوه بر آن شما می‌توانید چندین پتو داخل حیاط بگذارید و در هوای سرد دور خودتان بپیچید و در اختیار خانواده و دوستان قرار دهید.

تک پارتیشن

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

مزایای بازی دارت

ممکن است باور نکنید اما دارت در واقع یک ورزش رقابتی و کاملا حرفه‌ای است. …